Par Lattelecom

Lattelecom ir pats lielākais telekomunikāciju uzņēmums Latvijā – viens no Latvijas interneta un televīzijas pakalpojumu sniedzējiem (IPS), telesakaru operatoriem, kas tika izveidots 1992. gada. 9. janvārī (šajā datumā Lattelecom tika piereģistrēts valsts uzņēmumu sarakstā). Lattelecom tika izveidots, apvienojot Sakaru ministrijas uzraudzībā esošās telesakaru organizācijas un sakaru centrus.Uzņēmuma 51% kapitāldaļu pieder Latvijas valstij, bet 49% pieder Dānijā reģistrētam telesakaru uzņēmumam A/S TILTS Communications, savukārt šis uzņēmums (A/S TILTS Communications) pieder telesakaru koncernam TeliaSonera AB. Lattelecom sākotnējais nosaukums līdz 2006. gadam bija “Lattelekom”.

Lattelecom tagadējais logo sastāv no uzņēmuma nosaukuma, kurā integrēta “TT” zīme sarkanā krāsā. Zīme “TT” simbolizē saskarsmes lomu cilvēka dzīvē — vajadzību komunicēt ar citiem, būt zinošam, dalīties ar informāciju, izmantot iespējas, ko dod ātra un vienkārša saziņa. Tagadējais logo raksturo Lattelecom kā jaunām idejām atvērtu uzņēmumu.

  1. gada 17. maijā tika atvērts Lattelekom Telekomunikāciju muzejs, kurš atrodas Brīvības ielā 33, Rīgā. Šis muzejs ir unikāls, jo tur visi interesenti var apskatīt Latvijas telekomunikāciju un elektrosakaru nozaru vēsturi un tagadējo situāciju, kā arī iegūt priekšstatus par komunikācijām nākotnē. Muzejs ir īpašs ar to, ka individuālie apmeklējumi, grupu ekskursijas un dažādas konsultācijas šeit ir bez maksas.

Lattelecom misija ir piedāvāt cilvēkiem plašākas iespējas mūsdienīgai dzīvei, kā arī šis uzņēmums cenšas pārvērst cilvēku vēlmes un vajadzības mūsdienīgos risinājumos patīkamākai un ērtākai ikdienai.

Lattelecom piedāvā vairākus interneta pieslēgumu veidus, piemēram, platjoslas DSL internetu, optisko internetu, kā arī bezvadu risinājumus jeb Wi–Fi (wirelessfidelity). Wi–Fi ir viena no visizplatītākajām bezvadu lokālo tīklu jeb WLAN (WirelessLocalAreaNetwork)tehnoloģijām. Lai apmierinātu Latvijas iedzīvotāju un arī tūristu vēlmes, uzņēmums“Lattelecom” ir izveidojis lielāko publisko Wi–Fi  tīklu Latvijā ar vairāk nekā 4 500 piekļuves punktiem dažādās kafejnīcās, restorānos,picērijās, lielveikalos, mazākos veikalos, tirdzniecības centros, sabiedriskā transporta pieturās, parkos un citās vietās.2014. gadā, pateicoties vairāk nekā 1000 Rīgas bezmaksas Wi–Fi punktiem, Rīga kļuva par Eiropas bezmaksas Wi–Fi galvaspilsētu. Arī šo titulu Rīga saglabāja 2015. gadā. Šis pētījums tika veikts, izmantojot aprēķinus, ņemot vērā cilvēku skaitu uz vienu bezmaksas Wi–Fi punktu.

Runājot par optisko internetu, ir jāpiebilst, ka 2009. gadā privātajiem klientiem Lattelecom sāka piedāvāt optisko internetu ar ātrumu līdz 100 megabitiem sekundē, pāris mēnešu vēlāk interneta ātrums palielinājās jau līdz 500 megabitiem sekundē, toties līdz 2016. gadam (līdz mūsdienām) interneta ātrums ir ļoti ievērojami palielinājies.

Lattelecom piedāvā arī dažādas televīzijas pieslēgumu veidus, piemēram, interaktīvo televīziju, virszemes televīziju un interneta televīziju. Interaktīvā televīzija ir pati modernākā televīzija Baltijā ar vairāk nekā 120 kanāliem un dažādām interaktīvām iespējām. Virszemes televīzija ir augstas kvalitātes televīzija, kurā vari skatīties savus iemīļotākos vietējos un ārzemju kanālus, savukārt, ja pieslēgsi Interneta televīziju, varēsi skatīties datorā, tālrunī vai planšetē Interneta TV kanālu tiešraides, populārāko kanālu arhīvu, kā arī dažādas interesantas filmas videonomā.

Savas darbības laikā (no 1992. gada līdz mūsdienām) Lattelecom ir ievērojami attīstījies, piemēram, 2001. gada 16. jūlijā tika atklāta interneta adrese www.collectoria.lv, kurā varēja iegādāties Lattelekom izdotās priekšapmaksas norēķinu kartes (zvanu kartes, telekartes); 2002. gada oktobrī Lattelekom sāka sniegt datu pakalpojums Lietuvā; vēl joprojām Lattelecom veic optiskā tīkla izbūvi, nodrošinot optiskās tehnoloģijas pieslēgumus vairāk kā pusei mājsaimniecību Latvijā utt.

Toties, ja esi aktīvās atpūtas cienītājs un neatbalsti ilgstošu TV skatīšanos vai sēdēšanu internetā, tad varam piedāvāt dažādas aktīvās atpūtas iespējas http://www.latvia360.lv/2016/05/31/aktivas-atputas-iespejas-latvija/.

2 domas par “Par Lattelecom”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *